O MNIE

Dr n.med. Marek Niewiedzioł

Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog i toksykolog kliniczny.

Początkowo pracuje w Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym z Regionalnym Ośrodkiem Toksykologii Klinicznej Szpitala im. Jana Bożego i Katedrze Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W latach 2014-2015 pełni funkcję zastępcy kierowonika Oddziału Kardiologiczno-Toksykologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Od roku 2016 pełni funkcję kierownika Oddziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii w tym szpitalu.

Od wielu lat zajmuje się głównie problemami endokrynologicznymi: chorobami tarczycy, nadnerczy, zaburzeniami miesiączkowania, impotencją, ginekomastią, cukrzycą, insulinoopornością i innymi schorzeniami związanymi z patologią metaboliczną.

skontaktuj się

Ultrasonografia tarczycy

Ultrasonografia tarczycy jest najważniejszym badaniem obrazowym tarczycy. W badaniu usg możemy rozpoznać nieprawidłową wielkość tarczycy, procesy zapalne tarczycy, guzki tarczycy. Za pomocą tego badania wskazujemy guzki w których powinniśmy wykonać badanie cytologiczne (biopsja guzka). Także to badanie może określić wskazanie do usunięcia operacyjnego tarczycy. Niezbędnym warunkiem jest dobrze wykonane usg tarczycy z kwalifikacją wykonującego co do dalszego postępowania. Dodatkową możliwością w trakcie badania jest możliwość określenia twardości guzka – cecha dodatkowa oceniająca jakość guzka.

Godziny przyjęć:

Pon-pt: od 16:00 Sobota: od 9:00

Rejestracja:602 116 254